488,38 TL

Led Armatür 40W 220V AC 0,18A

Ürün Kodu : 686
Paylaş:
Kampanya

{{CMP.TITLE}}

{{CMP.DESCRIPTION}}

 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • GİRİŞ VOLTAJI: 220V AC
  GÜCÜ: 40W
  AKIM DEĞERİ: 0,18A


  Lamba: Elektrik enerjisini ışık enerjisine dönüştüren, aydınlatma, sinyal göstergesi, yön bilgisi gibi amaçlarda kullanılan cihazlardır. Lambanın birçok çeşidi vardır. Bunlardan bazıları şunlardır:

  Floresan lamba: İçerisinde cıva buharı bulunan, cıva buharının tetiklemesiyle çalışan, kapalı cam tabakasından oluşan lamba çeşitleridir. Klasik tip akkor telli lambaya göre yaklaşık 6 kat daha uzun ömürlü ve yaklaşık 4 kat daha fazla ışık yayar. Tüm bunların yanında fiyatının, klasik akkor telli lambaya göre 3 katından fazla olmasını, eksiklikleri arasında sayabiliriz. Lamba endüstrisinde ikinci büyük yenilik olarak kabul edebiliriz.

  Halojen lambalar: Dış görünüşü akkor lambaya benzeyen, içerisinden bir miktar halojen gazı bulunduran lamba çeşitleridir. Boyut olarak küçük olduğundan projeksiyon ve bazı aydınlatma bölgelerinde kullanılabilir.

  Led lamba: Işın yayan diyotlardan oluşan, ham maddesi silikon olan, DA (doğru akım) ile çalışan, aydınlatma ve diğer sinyalizasyon işleri için kullanılan cihazlardır. Fiyatının yüksek olmasından dolayı henüz evlerde pek sık rastlamasak da geleceğin aydınlatma sektörünün öncüsü olacağı kaçınılmaz gözüküyor. Öte yandan tetiklenme süresinin sıfır olması da başlıca avanajlarından diyebiliriz.

       Led lambaların bir diğer güçlü tarafı watt başına düşen ışık miktarıdır. Beyaz ledler için düşündüğümüzde watt başına düşen ışık miktarı yaklaşık 140 lümendir. Bu özelliği ile diğer rakiplerine oldukça yüksek bir fark atmıştır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.